Allah be, işte bu senenin pırlanta albümü. Hardcorecul bir arka fon üzerine ikinci gitarla yaratılan acayip atmosferin içinde coşkulu vokaller oturtulunca böyle bir başyapıt çıkmış. Our Own Ebb and Flow'un iyimser melodikliğiyle Father'ın koyu karanlığı birbirlerini takip ederken en ufak biçimde sırıtmıyorlar. Winter Wasteland ise geride bırakıyor olduğumuz senenin en acayip şarkılarından biri. Başka şey dinleyemez oldum -o kadar iyi bir kayıt işte.
Bu sene çıkardıkları Bodies of Water ile genç yüreklere taht kuran çocukların 2007 çıkışlı ilk EP'leri. İkinci şarkı 'What if it Wasn't' -kimi yerlerde 'Staring Problem' diye de geçiyor- hakkında ne düşünürsünüz bilemem; sözler oldukça bayat, çıkardıkları sesler ise "tatlı" ve komik pop punk'a kayıyor. Fakat kayıdın geneline, grubu 2000'ler sonrası melodik hardcore'u altında klasifiye etmemizi sağlayan dinamik öğeler hakim.
İsmi ve kapağı on yıldır belli bir Lawrence Arms kayıtı; tatmin etmeyen 2006 albümü Oh! Calcutta!'nın devamı. Değişik bir şey pek yok. Chris'in sesini özlemişiz, iki senedir yeni bir şey duymuyorduk kendisinden. 'The Slowest Drink...', Buttsweat'in tepe noktası.

Takip Edenler

Hakkında