Posted by Dead FM On 18:33 0 yorum

İnsanlığın ezici bir çoğunluğu için acı ve çile dolu bir yılı daha geride bıraktık; Moskova'nın bulvarlarından Gazze'nin hastanelerine, New Orleans'tan İstanbul'a; yeni liberalizmin büyük amcası Çin'den siyah kıtanın dört bir köşesine. İnsanlığın barbarlık yolunda koşar adım ilerlediği bir yılın daha üzerine çizik atıyoruz. Kurtuluşa duyulan inancın tarihe gömüldüğüne dair akademik masalların karşısına güçlü zihinlerimiz ve kollarımızla dikilmemiz gereken şu yeni yıla selam olsun. 2009'un hepimiz için mücadele dolu bir sene olmasını dilerim. Mücadelenin yan ürünleri olan acı ve mutluluğu yaşamamızsa, zaten kaçınılmazdır..

Posted by Dead FM On 23:30 0 yorum
Dead To Me
Little Brother EP
2008


Is there anything right worth saving?
The old bits are feeble and gray
The oil-covered fish are buildings with bombs and decay
I've got hand full of screws and remains
The other one is cut and stained
From holding on while it all slips away

Yeni yılı karşılarken bu şarkıyı haykıracağım.

Beş şarkılık bu muhteşem ep'i geçtiğimiz hafta ellerime aldım. Dead To Me, kalbime en yakın müziği yapan; 2000'lerin ikinci yarısında doğan ve kulağıma şu ve ya bu yolla erişebilmiş punk rock ekipleri arasında gönlüme sımsıkı bastırmak istediğim sesleri üreten gruplardan biridir. Bu kayıtta da albümlerinde yerleştirdikleri çıtayı azıcık da olsa yukarı çıkarmışlar. Baya duygu yüklü şarkılar var. Senemin gözbebeği..


Posted by Dead FM On 17:51 0 yorum

Amerika'nın dört bi köşesinde çalışan göçmen çiftçilere yardım paydası üzerine yükselen festivalde sahne alacak dostlara bir bakın hele; Florida'nın bağrında yine gerçek bir No Idea Rec. çıkartması olacak:

Propagandhi, Against Me!, The Bouncing Souls, Strike Anywhere, This Bike is a Pipe Bomb, Bomb The Music Industry, Tim Barry, Fake Problems, Grabass Charlestons, Ninja Gun, Whiskey & CO., Bridge and Tunnel, Tim Version, Young Livers, Paul Baribeau, Landmines, Monikers..
Posted by Dead FM On 13:42 0 yorum
Circuits Made Flesh
V2
2008

download

Tek şarkı paylaşmak adetim değildir; CMF'nin bu Aralık 2008 kaydı için bir istisna yapacağım. Alper, Barış ve Uğur, bu son işlerinde sahiden hep birlikte uçmuşlar. Çok tehlikeli bir şarkı olmuş bu; geçişlere dikkat, uçurumdan yuvarlatacak cinsten. Bu ekip son zamanlarda oldukça üretken -kardeş grup Lost In Bazaar'ın da yeni kayıtlarına önümüzdeki haftalarda ulaşabileceğiz sanıyorum.
Posted by Dead FM On 23:04 0 yorum
The One AM Radio
A Name Writ In Water
2004


Hrishikesh'in laptop-başı yatak odası elektronikası yumuşak gitar tınılarının üstüne süs olmuş, Aralık akşamlarımı ısıtmış. Dntel yahut Owen sevenlerin bu kaydı da sahiplenmesi gayet olası görünüyor.
Posted by Dead FM On 19:03 2 yorum
Rapor 2
Tam Zamanı
2008


Dün akşam Zihni Müzik/Kadıköy'e uğrayayım dedim; bir şey satın alacağım yoktu gerçi, maksat güzel albümler ve korkunç fiyat etiketlerine bakıp bünyede can sıkıntısı yaratmaktı. Rafta bu albümü görünce nasıl heyecanlandım anlatamam. Türkçe rap forumlarına yıllardır takılmadığımdan olacak, küçüklüğümün efsanesi Rapor 2'nin tekrar biraraya gelip yeni bir albüm çıkardığından haberim yoktu. Maho, Ozzy; Tex'le birlikte, on iki senenin ardından yeni bir iş basmışlar -eski mektep geri dönmüş. Maho-B'nin 2000'lerin başında çıkardığı solo albümden bu adamların seslerini duymuyordum.

Takip Edenler

Hakkında