Posted by Dead FM On 10:12 0 yorum
In Flight Radio
The Sound Inside
2008

download


Korkunç rüyalara uyandım bu sabah. Henüz varamadığım menzillerin yolunda yoruldum bu sabah. Ben de -tıpkı senin olduğun gibi, koşullarımın insanıyım. Mola vermeye ihtiyacım var. Kendime yalan söylemeliyim bu sabah; kandırmalıyım kendimi. In Flight Radio'nun bir kaç hafta sonra piyasaya çıkacak şu albümünü dinliyorum şu cümleleri yazarken. Radyo-dostu, Coldplay damarından müzik yapıp suya sabuna dokunmayan şarkı sözleri yazmışlar. Gerçekliği büken merceklere çevirmem gözlerimi -gerçekten ihtiyacım olmadığınca. Bu sabahsa bu ihtiyacı derinden hissediyorum.
Posted by Dead FM On 17:04 1 yorum
Supine To Sit
Break Out Your Indicator
2004

download

Pedro The Lion, Sleepytime Trio gibi iki muhteşem grup var STS'nin geçmişinde. Lovitt bünyesinde bastılar ilk ve son albümlerini. Math Rock dediğime bakmayın; sadece math etkili bir ses yarattıklarını belirtmek istedim. Yoksa dinlenmesi korkunç zor değil. Pop kolaylığı var işin içinde. Drew Ringo'nun dost sesi de cabası.
Posted by Dead FM On 17:51 0 yorum
Operatic
Killing Us Is Easy
2006

download

Yine San Diego'dan, sevdiğim bir grup olan Controlling The Famous ile beraber çıkardıkları 2005 split'i sayesinde müşerref olmuştuk. Basılmış tek işleri bu; 7 şarkılık bir EP. Çok az biliniyorlar; şu an sahip oldukları yarım yamalak ünün neredeyse tamamı ise, Interested In Madness isimli şarkılarının Tony Hawk'ın oyununda kullanılmış olmasından geliyor.

Raspalanmış vokaller ve sert davul darbeleriyle hücum eden bir müzik. Bolca dur-kalk kullanarak saldıran İngiliz bağımsız rock'ıyla karıştırmayalım. Operatic'in müziği dolu ve yoğun. İki sene önce çok dinlediğim bir EP'ydi; bu gece hatırlattı kendini bana.

Takip Edenler

Hakkında